• Wyniki rekrutacji - II termin oraz I termin

 • Wyniki naborów

  Wyniki naboru na stanowisko nauczyciela j.polskiego i chemii.

  W wyniku naboru ma stanowisko nauczyciela języka polskiego kandydatem na w/w stanowisko została Pani Agnieszka Piasecka.

  W wyniku naboru ma stanowisko nauczyciela chmii kandydatem na w/w stanowisko została Pani Katarzyna Bączek.

   

 • Zakończenie zajęć 2016/2017!

  Zdjęcia dostępne w albumie

 • Wycieczka

  W dniach 12-13 VI. 2017r. odbyła się dwudniowa wycieczka w Bieszczady. W ciagu dwóch dni zwiedziliśmy:

  • Lesko : zamek, kościół parafialny, synagoga, rynek i ratusz
  • Wielką pętle Bieszczadzką
  • Wejście na Połonilę Wetlińska ze słynna Chatką Puchatka
  • Ustrzyki Donle i  Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego
  • Myczkowce- Zapora na Sanie
  • Solina- Jezioro solińskie  i zapora na Sanie – nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć i zakupów
  • Skansen w Sanoku
  • oraz nadprogramowo : Zagroda Zubra w Muczne i Ogród Biblijny w Myczkowcach

  Pogoda oczywiście była wspaniala, humory dopisywały wszystkim. Troszkę zmęczeni, ale bardzo szczęsliwi  wrócilismy do domu.  Szkoda, że tak szybko minął ten  nasz wycieczkowy czas.

  opiekunowie

 • Dzień Mamy i Taty

  Dzień Mamy i Taty w przedszkolu.

  To wyjątkowe święto każdy z nas zna i szanuje. Szczególnie dbają o nie wychowawcy, opiekunowie, nauczyciele i dzieci, ci którym zależy na edukowaniu, wychowaniu i rozwoju najmłodszych. Wychowawcy znają rolę rodziców w życiu dziecka i wiedzą, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych.

  Jak co roku, przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Dnia 13.06.2017r. o godz. 11.00 przedszkolaki postanowiły uczcić wyjątkową uroczystością naszych wspaniałych rodziców, zapraszając do naszego przedszkola zarówno kochane Mamy jak i kochanych Tatusiów. Wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. To spotkanie było okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud Rodziców jaki włożyli w wychowanie swoich pociech.

  Uroczystość rozpoczęła się montażem słowno – muzycznym w wykonaniu przedszkolaków.   Dzieci prezentowały swoje talenty śpiewając piosenki, recytując wiersze i wykonując taniec. Wszystko dla swoich rodziców, na których twarzach zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

  Na zakończenie części artystycznej sześciolatki zatańczyły taniec z kapeluszami. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom prezenty i złożyli najserdeczniejsze życzenia. Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna. Przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze. Wzruszeń, serdeczności i uśmiechów nie było końca. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

  zdjęcia w albumie

 • SUKCESY UCZNIÓW KLASY IIIa

   

     Dnia 5.06.2017r. w Zespole Placówek Oświatowych nr1 w  Busku – Zdroju odbył się Gminny Konkurs Ortograficzno – Gramatyczny „Ortogramek” dla uczniów klas III. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice kl. IIIa – Matylda Kobos i Patrycja Zardzewiała.

        Wśród laureatów konkursu znalazła się Matylda zdobywając III miejsce.

   

     7 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej nr3 w Busku – Zdroju uczniowie z klas III wykazywali swoje wiadomości i umiejętności ortograficzne w „Dyktandzie  z

  Mrówką”,  w ramach  XIX Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. Reprezentantami naszej placówki byli uczniowie z klasy IIIa:

  Matylda Kobos

  Krzysztof Mołas

  Patrycja Zardzewiała.

     Na tle bardzo dużej grupy uczniów biorących udział w konkursie, cała trójka z IIIa wykazała się wysoką wiedzą i umiejętnościami z zakresu ortografii.

  Patrycja Zardzewiała zajęła II miejsce, a Matyldzie zabrakło tylko 1 punktu do nagrody. Głowa do góry! W klasie czwartej będzie okazja do następnych rywalizacji.

   

        8 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2w Busku-Zdroju odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Mały Pitagoras", w którym wzięli udział uczniowie klas III z naszej gminy.

       Krzysio Mołas z klasy IIIa był naszym godnym przedstawicielem, który zabłysnął  wśród  trzecioklasistów swoją wiedzą oraz logicznym myśleniem matematycznym.  Znalazł się w gronie laureatów zajmując II miejsce.

   

      Sukces osiągnęła też Julia Przyłudzka, która została laureatką XIV „Gminnego Konkursu Plastycznego o Tematyce Ekologicznej” w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku – Zdroju.

   

      WIELKIE  GRATULACJE  DLA  WSZYSTKICH  LAUREATÓW!!!!!!!!!!

                ŻYCZYMY NASTĘPNYCH SUKCESÓW JUŻ W IV KLASIE.

   

  Dziękuję moim laureatom i finalistom wszystkich konkursów w klasach I – III za żmudną i systematyczną pracę, która przełożyła się na wielkie sukcesy oraz promocję naszej szkoły i klasy IIIa.   

  Składam również  serdeczne podziękowania rodzicom  Matyldy, Patrycji i Krzysia  za pomoc w dowożeniu dzieci na konkursy.

    Wychowawca  Zofia Świercz                                                                                                                 

 • Wycieczka klas I-III

          8 czerwca 2017r. klasy I-III uczestniczyły w wycieczce, program obejmował zwiedzanie Oceanarium w Chrustach, ruin huty szkła w Samsonowie oraz zwiedzanie pomnika przyrody Dębu Bartka w Zagnańsku.   Pierwszym punktem wycieczki było udanie się do Zagnańska, gdzie znajduje się najstarszy pomnik przyrody – Dąb Bartek.  Dzieci miały możliwość zrobienia zdjęć przy najstarszym drzewie w Polsce.  Następnie udaliśmy się do Samsonowa gdzie uczniowie  obejrzeli ruiny huty szkła

                             Z Samsonowa pojechaliśmy do miejscowości Chrusty ,gdzie  rozpoczęliśmy zwiedzanie od Akwarium Oceanika.  Zobaczyliśmy mnóstwo różnorodnych  gatunków fauny i flory z całego świata. W akwariach znajdowały się: kolorowe ryby,  koniki morskie, meduzy, ośmiornice, krewetki, kraby oraz rekiny i różnego rośliny. O wszystkim w bardzo interesujący sposób opowiadali nam przewodnicy.

  Następnie przeszliśmy do Parku Miniatur.  Z ciekawością obejrzeliśmy wiele makiet przedstawiających zamki i obiekty obronne oraz zabytki sakralne i techniczne największe w naszym regionie. Po zwiedzeniu parku miniatur udaliśmy się na ognisko, gdzie dzieci piekły kiełbaski i odpoczywały. 

             Wycieczka  była bardzo udana. Służyła integracji, rozrywce i poznaniu ciekawych zakątków województwa świętokrzyskiego.

 • V Turniej o Puchar Dyrektora ZPO

  W dniu 06.06.2017r. tradycyjnie na naszym boisku odbył się jubileuszowy V Turniej o Puchar Dyrektora ZPO w Szańcu w mini piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Na zawodach stawiło się 10 drużyn - 4 drużyny dziewczyn i 6 drużyn chłopców (wszystkie szkoły z terenów wiejskich z naszej gminy). Wszystkie drużyny chciały wygrać dlatego rywalizacja była bardzo zacięta ale toczyła się według zasad „fair play”.

  W grupie szkół w kategorii dziewczyn znalazły się:

  SP Dobrowoda,

  SP Kołaczkowice,

  SP Zbludowice, 

  SP Szaniec

  a w kategorii chłopców:

  SP Dobrowoda,

  SP Kołaczkowice,

  SP Zbludowice, 

  SP Siesławice,

  NSP Słabkowice,

  SP Szaniec.

  Drużyny dziewcząt grały systemem "każdy z każdym" a wynik uzyskane przedstawia się następująco:

  SP Kołaczkowice - SP Dobrowoda 2:0

  SP Szaniec - SP Zbludowice 1:1

  SP Dobrowoda - SP Szaniec 0:3

  SP Kołaczkowice - SP Zbludowice 2:0

  SP Zbludowice - SP Dobrowoda 0:1

  SP Kołaczkowice - SP Szaniec 3:2

  W ostatnim meczu dziewcząt nasza drużyna prowadziła 2:0 a taki wynik gwarantował nam I miejsce jednak w końcówce meczu dziewczyny z Kołaczkowic zdobyły 3 bramki i nasza drużyna musiała się zadowolić II miejscem!!!

  Natomiast chłopcy grali w dwóch grupach:

  Grupa I

  SP Szaniec - SP Siesławice 3:0

  SP Sieslawice - SP Kołaczkowice 0:5

  SP Szaniec - SP Kołaczkowice 3:1

  Grupa II

  NSP Słabkowice - SP Dobrowoda 0:6

  SP Dobrowoda - SP Zbludowice 1:0

  NSP Słabkowice - SP Zbludowice 0:4

  W meczu o V miejsce:

  NSP Słabkowice - SP Siesławice 0:2

  Półfinały:

  SP Szaniec - SP Zbludowice 3:0

  SP Kołaczkowice - SP Dobrowoda 0:1

  Mecz o III miejsce:

  SP Kołaczkowice - SP Zbludowice 4:1

  Finał:

  SP Szaniec - SP Dobrowoda 4:0

  Klasyfikacja końcowa:

          Dziewczyny                                       Chłopcy

  I miejsce SP Kołaczkowice                       SP Szaniec

  II miejsce SP Szaniec                              SP Dobrowoda

  III miejsce SP Dobrowoda                         SP Kołaczkowice

  IV miejsce SP Zbludowice                        SP Zbludowice

  V miejsce     ----------------                          SP Siesławice

  VI miejsce   ----------------                           NSP Słabkowice

  Wszystkie drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. Po zakończonych zawodach odbyło się wielkie ognisko na którym piekliśmy kiełbaski i w miłej atmosferze zakończyliśmy turniej. Gratulacje dla wszystkich drużyn -  zapraszamy za rok!

   

   

 • Wycieczka naszego przedszkola

   

 • Piknik klasy I

  Dnia 3 czerwca 2017 r. odbył się piknik rodzinny klasy I. Rodzice z dziećmi przybyli na godzinę 14.30. Miejscem spotkania były tereny zielone wokół szkoły. 

                           Najpierw uczniowie klasy I zaśpiewali piosenkę na powitanie rodziców. Potem odbył się konkurs „ Znajdź swój portret ‘’, w którym rodzice odszukiwali swoje portrety, narysowane wcześniej przez dzieci. Niektórzy rodzice od razu odnaleźli swoje podobizny. Innym potrzeba było więcej czasu na doszukanie się swojego podobieństwa na portrecie.

                            Kolejnym punktem programu były zabawy ruchowe na boisku szkolnym. Dwie drużyny złożone z dzieci i rodziców rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych. Najwięcej radości było podczas skoków w workach. Dzieci głośno dopingowały swoim rodzicom. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Zmęczeni, ale zadowoleni przeszli wszyscy do miejsca, gdzie przygotowane było ognisko. Rodzice i dzieci razem piekli kiełbaski i z apetytem jedli je. Wspólnie spędzony czas był miły dla dzieci i dla rodziców

 • II miejsce w półfinale województwa

  Nasza drużyna chłopców brała udział 02.06.2017r.w zawodach półfinałowych Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej. Chłopcy spisali się bardzo dobrze zdobywając II miejce. W zawodach które odbyły się w Kielcach przy Szkole Podstawowej Nr 27 nasza drużuna zremisowała 1:1 z SP Tumlin, przegrała 6:1 z SP Nr 27 Kielce oraz wygrała 5:3 z SP Działoszyce.

  Skład drużyny:

  Lipiński Jakub, Piasek Marcin, Wilczyński Daniel, Jończyk Patryk, Grudzień Nikodem, Makówka Hubert, Koruba Karol, Kuta Arkadiusz, Bonarski Filip, Surowaniec Mikołaj.

  Brawo dla drużyny!!!

 • Dzień Dziecka

  Drogie Dzieci, niech w poranek ten świąteczny, tak radosny, pełen wiosny, jasno słonko Wam zaświeci. Niech Wam radość sprawią mamy i ubiorą w sukieneczki kolorowe, czy w spodenki całkiem nowe. Niech pojawią się na stole truskaweczki ze śmietaną i pierożki z jagodami, czekoladki, pyszne lody i Zozole. Niech ucieszą was prezenty, od rodziców ukochanych, niech nie braknie towarzystwa ani taty, ani mamy.

  Dzień Dziecka jak co roku w naszej szkole obchodzony jest bardzo hucznie. Tak też było tego roku. Od rana frekwencja była  na 100 %, humory dopisywały wszystkim, a nawet pogoda była wspaniała. Rozpoczęlismy bardzo uroczyscie przedstawieniem dotyczącym zdrowego stylu życia, a także właściwego odżywiania,  przygotowanym przez kl.III a, pod przewodnictwem wychowawcy Pani Zofi Świercz. Julia Przyłudzka z kl. IIIa zaprezentowała również piosenkę pt. Try everything, którą wyśpiewała sobie II miejsce na Powiatowym  konkursie Piosenki Europejskiej. Kolejną atrakcją cieszącą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów okazał się  II Konkurs kulinarny w ramach akcji Trzymaj Formę pt.” Smacznie , Zdrowo, kolorowo” przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Zadaniem konkursowiczów było przygotować smacznych i przede wszystkim zdrowych posiłków. Jury oceniało zaangażowanie, estetykę wykonania i oczywiście walory smakowe przygotowanych potraw.

   

  1miejsce  jury przyznało :

   Gabriela Kochańska oraz Martyna Cieplińska z kl. IV , które przygotowały sok pomarańczowy z limonką , sałatka owocowa, naleśniki kakaowe z musem malinowym i kremem bananowym i shake bananowy

   

  2 miejsce

   Oliwia Chruszewska i Karolina Włusek z kl. VI- grill owocowy, sałatka owocowa z pomarańczy, owocowy jeż

  3 miejsce

  Dominika Domagała, Andżelika Majcher, Oliwia Grochowina oraz Gabrysia Majcher z kl.V – owocowe palmy, desery owocowe w pucharkach, owocowe łódki

  Wyróznienie;

  Oliwia Kisiel, Wiktoria Sternak, Kinga Urban z kl. IV  - delfiny owocowe, tulipany warzywne, sałatka owocowa

  Udział:

  Patrycja Majcher, Aleksandra Gręda zkl. VI sałatka owocowa,  szaszłyki owocowe, koktajl truskawkowy -smoothie

  Aleksandra Maj, Wiktoria Śledzik, Jakub Domagała z kl. VI deser owocowy tiramisu, szaszłyki owocowe,  shake mleczno- czekoladowy,  sok pomarańczowy, sałatka  owocowa w ananasie

  Daniel Molenda, Bartosz Gręda, Szymon Domagała z kl. IV szaszłyki owocowe, sok pomarańczowy, sałatka owocowa serwowana w pomarańczach

  Kacper Mrugała, Daniel Walasek z kl. IV  sałatka owocowa, szaszłyki owocowe

  Julia Kwiecień, Natalia Kosela z kl. IV  palmy z owoców, owoce w pomarańczy, szaszłyki  warzywne z sokiem włoskim, szaszłyki owocowe

  Hubert Makówka, Norbert Jurkowski, Karol Koruba z kl. V grill owocowy,  lody z owoców

  Wszyscy uczniowie odbyli również przeszkolenie z Pierwszej Pomocy  i oczywiście uczyli się wykonywać  sztuczne oddychanie metodą Usta –Usta czyli Resuscytacji- uciskania klatki piersiowej i oddechów ratowniczych. Każdy uczeń miał możliwość poćwiczyć  te czynności na „ mini Annie”.

  W związku z tym,że Dzień Dziecka jest dniem zdrowego odżywiani i zdrowego stylu życia odbyło się również „Deptanie papierosa” w ramach akcji „ Nie pal przy mnie, proszę”

  Klasy I-VI brały udział w rozgrywkach sportowych, które odbywały się na naszym boisku, a następnie wszyscy udaliśmy się na piknik szkolny gdzie każdy uczeń mógł upiec sobie swoje smakołyki na ognisku, a także napić się wody mineralnej „ Buskowianka-Zdrój”  przygotowanej przez naszego głównego sponsora . Wydarzenie  wsparło  Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. producent  naturalnej wody mineralnej 

  „ Buskowianka-Zdrój. Bardzo gorąco  DZIĘKUJEMY

  Foto w albumie

 • Teatrzyk w przedszkolu wyspa skarbów

  Dnia 18 maja w naszym przedszkolu po raz kolejny gościliśmy Teatrzyk „Skrzat” z Krakowa z bajką pt. „WYSPA SKARBÓW”.  Była to historia przygód pirata Huck’a, który przybył na wyspę w poszukiwaniu skarbu. Na wyspie pirat spotkał Wodnika, który zdradził mu,  że odnajdzie skarb jeżeli rozwiąże trzy zadania: zdobędzie pióra kolorowego ptaka, odnajdzie złoty kamień i cudowny kwiat. Przedszkolaki brały udział w wyprawie na wyspę skarbów razem z odważnym i walecznym piratem oraz z kilkoma bohaterami pojawiającymi się podczas trudnej, a zarazem wesołej wyprawy. Wśród nich był piękny ptak, smutny smok oraz piękna królewna. Śpiewaliśmy piosenki i próbowaliśmy rozśmieszyć smoka, który utracił przyjaciół.

   Z pomocą przedszkolaków pirat wykonał wszystkie zadania i uświadomił sobie, że prawdziwym skarbem, który odnalazł jest miłość i przyjaźń. Nasz bohater postanawia więc zostać na wyspie, ponieważ ptak podarował mu piękno, smok – radość życia, zaś królewna – miłość.

  Przygody pirata, który przybył na wyspę w poszukiwaniu skarbu ukazały dzieciom jak ważne w życiu są takie cnoty jak miłość, przyjaźń i radość życia. Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły losy dzielnego pirata, pomagając mu przezwyciężyć napotkane trudności.

  Było nam wesoło i bardzo miło, że wszystko dobrze się skończyło.

  Czekamy na kolejne spotkanie.

 • KONKURSY!

  II Powiatowy Konkurs z Języka angielskiego

  W dniu 10 maja 2017r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Busku Zdroju odbył się II Powiatowy Konkurs z Języka angielskiego dla klas trzecich szkół podstawowych. Ideą konkursu jest promowanie uczniów uzdolnionych lingwistycznie oraz zachęcanie ich do rozwijania kluczowych umiejętności językowych. Uczniowie mieli do rozwiązania test gramatyczno- leksykalny dostosowany do odpowiedniego poziomu zaawansowania językowego. Nasza szkołę reprezentowała uczennica  klasy IIIa Matylda Kobos, która wykazała się ogromną wiedzą  i umiejętnościami godnymi reprezentanta szkoły. Matyldzie bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dążeniu do rozwijania swoich pasji oraz umiejętności językowych.

  XIV Gminny Konkurs Recytatorski

  Dnia 9 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Dobrowodzie odbył się XIV „Mały” Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Naszą placówkę reprezentował Krzysztof Mołas - uczeń klasy IIIa.

  Krzyś wykazał się wysokim poziomem umiejętności recytatorskich i znalazł się w gronie laureatów konkursu zdobywając III miejsce w kategorii klas II – III.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym!!!

  Serdecznie dziękujemy mamie Krzysia za dowiezienie syna na konkurs.

  Gratulacje dla naszych uczniów!

   

 • Czytanie w przedszkolu

  9 maja dzieci gościły w naszym przedszkolu panią doktor A. Dziewirz oraz pielęgniarkę szkolną panią E. Gołębiowską. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Nasi goście w ciekawy dla dzieci sposób przekazały im  informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Dzieci dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się. Spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami.

  Na zakończenie spotkania w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, pani doktor przeczytała przedszkolakom bajki pt.  „ Panda lekarz”,  „ Łakomczuszek” oraz „ Chory kotek” ,ponieważ czytanie małym dzieciom w przedszkolu to doskonała metoda wychowawcza, a także forma edukacji. Książka rozbudza i rozwija zainteresowania dziecka, kształci jego wyobraźnię, umiejętności myślenia, wzbogaca jego społeczne doświadczenia, rozwija słownictwo i ojczysty język, może pokazać prawidłowe normy i zasady współżycia w najbliższym środowisku dziecka.

   Pamiętajmy, że codzienne czytanie dzieciom to:

  1. Budowanie mocnych więzi między dorosłym a dzieckiem
  2. Stymulowanie emocjonalnego rozwoju dziecka
  3. Rozwijanie języka, pamięci i wyobraźni dziecka
  4. Ćwiczenie koncentracji
  5. Poszerzenie zasobów ogólnej wiedzy dziecka
  6. Przeciwdziałanie uzależnieniu od telewizji i komputerów
  7. Kształtowanie nawyku czytania

  Mali słuchacze uważnie słuchali i byli bardzo zainteresowani. Bardzo chętnie wypowiadali się na temat przeczytanych bajek. W podziękowaniu  przedszkolaki zaśpiewały zaproszonym gościom piosenkę, wręczyły kwiaty i zaprosiły na słodki poczęstunek.

  Czekamy na następne spotkanie!

 • Wizyta przedszkolaków w strażnicy

  8 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Busku – Zdroju. Uczestniczyły w projekcie „Bezpieczny Dom”, w którym realizowana jest akcja edukacyjna „Ognik”. Akcja ta, jest ogólnopolskim działaniem edukacyjnym, skierowanym do dzieci i młodzieży szkolnej, którego celem jest edukacja na temat bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Celem tego wyjazdu było skuteczne i aktywne propagowanie bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia wśród najmłodszych.

  Na realizację tego projektu, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Busku – Zdroju przeznaczono specjalne pomieszczenia, które zgodnie z wytycznymi zaadaptowane zostały na typowe mieszkanie. Z pomieszczeń wygospodarowano: pokój dzienny, kuchnię oraz łazienkę. Dzięki temu układowi dzieci  mogły zobaczyć między innymi z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, a także mogły sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi wybuchł pożar. Strażacy zaprezentowali przedszkolakom jak wygląda prawidłowa ewakuacja z miejsca objętego dużym zadymieniem.  Wszystkie pokazy wykonywane były w warunkach pełni bezpiecznych dla małych dzieci. Przedszkolaki wchodząc do specjalnych pomieszczeń musiały założyć specjalne stroje strażackie wraz z hełmem.

  W trakcie prowadzonych zajęć poruszana była również tematyka aktualnej pory roku, w tym zagrożeń sezonowych oraz form spędzania czasu wolnego i mogących z nich wynikać niebezpieczeństw. Dzieci były bardzo zainteresowane i zaciekawione pokazem i prelekcją na temat bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach zagrożenia. Chętnie uczestniczyły w ewakuacji z miejsca gdzie powstał dym. Dodatkową atrakcją dla maluchów było zwiedzanie strażnicy. Przedszkolaki mogły obejrzeć samochody i  sprzęt strażacki, który służy do gaszenia pożaru.  Za wykazanie się dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa oraz znakomitą sprawnością fizyczną dzieci otrzymały tytuł „ Dzielnych Małych Strażaków”. Wracając wszyscy byli bardzo zadowoleni, szczęśliwi i pełni wrażeń.   

 • Nasz Poczet Sztandarowy na uroczystościach w Busku-Zdroju

  W tym roku obchodzimy 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

  Konstytucja  ta, była pierwszą ustawą zasadniczą w Europie i drugą na świecie. Jest wyrazem nowoczesnej  polskiej myśli politycznej a także przykładem miłości do ojczyzny. Przez wiele lat, w historii Polski umniejszano rolę dokumentu. Dopiero w Polsce demokratycznej przywrócono konstytucji należną rangę. Co roku, bardzo uroczyście obchodzona jest ta rocznica w kościele p. w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej  Marii Panny w Busku Zdroju. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą. Kościół wypełnił się sztandarami szkół, zakładów pracy, strażaków, harcerzy, urzędów. Nie zawiedli także mieszkańcy Buska, licznie zgromadzeni w  świątyni. ZPO w Szańcu reprezentowali uczniowie klasy V. Wiktoria Molenda, Kacper Kochański i Emilia Rynia z dumą nieśli sztandar naszej szkoły. Po mszy  poczty sztandarowe przeszły ulicami miasta. Uroczystości zakończyły się pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, pod którym złożono kwiaty. Pieśni patriotyczne grane przez orkiestrę dętą uświetniły uroczystości. 

 • Lista przyjętych do przedszkola i klasy I

 • Święto Konstytucji - 3 maj

  Święto Konstytucji 3 maja jest ważnym dniem dla wszystkich Polaków.  Dzieci uczą się historii od nas dorosłych, nauczycieli, ale także od rodziców i dziadków. Warto mówić młodym o ważnych chwilach w życiu narodu, uczyć szacunku do symboli narodowych, bowiem zginie naród, który nie zna własnej historii. W naszej szkole od wielu lat uroczyście obchodzimy rocznice Konstytucji 3 maja, przygotowując apele, akademie. Nową tradycją ZPO w Szańcu  jest organizowanie Konkursu  Poezji i Pieśni Patriotycznej. Już druga edycja tego konkursu odbyła się 4 maja 2017r.

  Cele Konkursu :

  - popularyzowanie polskiej poezji i pieśni patriotycznej,

  - rozwijanie szacunku i miłości do ojczyzny,

  - uwrażliwianie na piękno polskiej poezji i muzyki związanej z historią narodu.

  Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I- III i IV- VI. Wyniki przedstawiają się następująco: w konkursie recytatorskim I miejsce zajął Krzysztof Mołas  z klasy IIIa, II miejsce Beata Pietrzyk z klasy III b i Julia Wach z klasy II,  III miejsce Krystyna Adamczyk z klasy I.

  W grupie dzieci starszych I miejsce zajął Kacper Kochański z klasy V, II miejsce Julia Kwiecień z klasy IV, III miejsce Aleksandra Maj z klasy VI.

  W konkursie piosenki I miejsce wyśpiewała sobie Julia Przyłudzka z klasy III a, II miejsce Martyna Puszyńska z klasy I oraz Julia Molenda z klasy II,  III miejsce Natalia Maj z klasy III b.

  W grupie dzieci starszych II miejsce zajęła Weronika Justyniarska z klasy V, i Aleksandra Majcherczak z klasy VI, III miejce Natalia Kosela z klasy IV.

   

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

  Organizatorzy: Grażyna Łucarz – nauczyciel języka polskiego i Dorota Dulnik – nauczyciel historii i muzyki.

   

 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi

  22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. I choć w tym roku święto to wypadło w sobotę, uczniowie naszej szkoły o nim nie zapomnieli. W poniedziałek 24 kwietnia uporządkowali najbliższe otoczenie szkoły oraz drogi na terenie wsi Szaniec, a 27 kwietnia przedstawili krótki apel poświęcony naszej planecie. W apelu wzięli udział uczniowie szkoły oraz wychowankowie przedszkola. „Pierwszaki” przygotowały montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Żeby Ziemia była czysta”. Uczniowie klasy piątej propagowali postawę prozdrowotną i przedstawili dwa układy taneczne zachęcające wszystkich do uprawiania ćwiczeń przy muzyce. Zaśpiewali także piosenkę, której głównym przesłaniem były słowa:


                            „Ziemia to dom jest dla ludzi i zwierząt,
                               więc musi być bardzo zadbany”.

  Pamiętajmy o tym codziennie!

  Po zakończonym apelu rozdane zostały nagrody w konkursie plastycznym „Nie pal przy mnie, proszę” na najładniejszy znaczek antynikotynowy dla klas I-III. Nagrodzeni zostali: Jakub Wójcik – I miejsce, Alicja Koruba i Julia Wach – II miejsca, Kinga Wnuk – III miejsce, Wyróżnienie otrzymał Szymon Zwierzchowski.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu Szkoła Podstawowa i Publiczne Przedszkole im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu
  Szaniec 240
  28-100    Busko-Zdrój

  Dyrektor: mgr Grzegorz Załęcki


  Dyżury pielęgniarki szkolnej:

  Wtorek 10.50 - 15.05

  Sekretariat czynny:
  od poniedziałku do piątku w godzinach:
  8.00 - 14.00

 • (041) 3761327
  Fax (041) 3761327
  Numery wew.
  20 - Sekretariat/Kadry
  21 - Dyrektor
  22 - Księgowość
  23 - Kuchnia
  24 - Intendent
  25 - Przedszkole

Galeria zdjęć