• AKTUALNOŚCI

            • Przegląd Kolęd i Pastorałek Anielskie Kolędowanie

              20.12.2021

              16 grudnia 2021r. odbyło się wręczenie dyplomów oraz nagród laureatom IV Przeglądu Kolęd i Pastorałek Anielskie Kolędowanie, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Broninie. Patronat nad przeglądem objęli Starosta buski oraz Burmistrz Miasta i Gminy w Busku  - Zdroju. Przegląd był wspaniałą okazją do kultywowania tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz promowania naszego regionu.Dał też możliwość młodym wykonawcom zaprezentowania swoich talentów wokalnych.Wśród nagrodzonych były również uczennice z kl. II - Laura Kosela i Gabrysia Ćwiertnia, które godnie reprezentowały naszą placówkę.Gratulacje dla dziewczynek!

            • Mikołajkowy wyjazd do kina

              09.12.2021

              7 grudnia 2021r. uczniowie klas IV, VI i VII wybrali się na wycieczkę do Kielc. W Multikinie w Galerii Korona obejrzeli film „Chłopiec z chmur”. Film opowiada historię Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, dla którego pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem, wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa. Film jest wzruszającą opowieścią o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieniła życie chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół. Opowieść kończy myśl Antoine᾿a de Saint-Exupẻry᾿ego „Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci”.

            • Wycieczka Mikołajkowa

              08.12.2021

              7 grudnia 2021 r. klasa 5 odwiedziła Filharmonię Świętokrzyską. Na zaproszenie filharmoników przyjechaliśmy na koncert Mikołajkowy. Prowadząca koncert zabrała nas w podróż do królestwa, w którym panował król Harmoniusz i królowa Spacja. Bohaterem opowieści był tajemniczy Tacet. Kim był i co oznacza ten termin muzyczny dowiedzieliśmy się w dalszej części koncertu. Oprawę muzyczną stanowiły utwory znakomitych kompozytorów, m.in. Edvarda Griega W grocie króla gór, Jesienna burza. Niespodzianką dla uczestników wycieczki była wizyta na Stadionie Korony Kielce. Menadżer drużyny piłkarskiej oprowadził nas po stadionie, opowiedział o drużynie, zaprosił nas na pierwszy mecz w najbliższym sezonie.

            • Mikołajki w przedszkolu

              08.12.2021

              6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki już od rana z niecierpliwością oczekiwały niezwykłego gościa. Dzieci wesoło przywitały Mikołaja wierszami i piosenką. Następnie Mikołaj w asyście Śnieżynek wręczył wszystkim grzecznym dzieciom paczki.  Przedszkolaki dowiedziały się także skąd pochodzi Mikołaj, oraz jak obchodzą mikołajki dzieci w innych krajach.. Przedszkolaki wzięły również udział w mikołajkowym konkursie, wykonały   portrety Św. Mikołaja, które można podziwiać, na wystawie obok biblioteki.

            • MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

              08.12.2021

              6 grudnia Biblioteka szkolna i Filia Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju zaprosiła dzieci na Mikołajki. W  udekorowanej świątecznie  sali czytelni Śnieżynki z kl. 8A: Wiktoria, Agata, Oliwia,Marta, Iza, Alicja przeprowadziły konkursy zręcznościowe przypnij nos Mikołajowi oraz plastyczne zbuduj z przygotowanych elementów postać Mikołaja, elfa, renifera.Uczniowie klasy 4 zaprezentowali swoim młodszym kolegom informacje o Św. Mikołaju - skąd pochodzi , jak obchodzą mikołajki dzieci w innych krajach. Spotkanie zakończyły smaczne nagrody i upominki przygotowane przez samych prezenterów. W postać Św. Mikołaja wcielił się Oliwier, Elfem był Jakub, a w roli Renifera Rudolfa wystąpili Antek i Kacper. Chłopcom dzielnie pomagały Śnieżynki: Daria i Roksana.Tablica przy wejściu do biblioteki zapełniła się kolorowymi rysunkami - portretami Św. Mikołaja wykonanymi przez przedszkolaków i uczniów klas I-III. Był to efekt konkursu plastycznego , który ogłosiliśmy kilka dni temu. Wyróżnione prace otrzymały nagrody w postaci czekoladowych Mikołajów.Tradycyjnie w bibliotece można było obejrzeć wystawkę książek, której bohaterem jest Św. Mikołaj.

            • Mikołajkowy teatrzyk w przedszkolu

              08.12.2021

              W piątek 3 grudnia nasze przedszkole odwiedził teatr SKRZAT z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali  przedstawienie pt.: "List do Świętego Mikołaja". Dzieci z zapartym tchem śledziły perypetie bajkowych bohaterów, którzy mimo wielu przeszkód starali się dostarczyć list Świętemu Mikołajowi. Wielkim entuzjazmem i gromkimi brawami zostało powitane pojawienie się Świętego Mikołaja, który złożył dzieciom życzenia świąteczne, poprosił, aby były grzeczne, a na zakończenie  rozdał przedszkolakom cukierki.

            • Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu  świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

              03.12.2021

               

              Jak co roku Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu  wziął udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.

              20 listopada to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

              W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

              Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka byty przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

              Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

              W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Szkoły i przedszkola zdecydowały się uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła także nasza placówka, która zorganizowała w ramach tego dnia różne działania.

              Przedszkolaki ubrane na niebiesko tworzyły własne baloniki z najważniejszymi prawami dzieci. Później przemaszerowały z nimi po terenie przedszkola. Były również prace plastyczne „pokoloruj swoje prawa” oraz wspólne zdjęcia.

              Uczniowie młodszych klas wysłuchali prezentacji na temat praw dzieci, wykonali prace plastyczne związane ze swoimi prawami. Uczniowie starszych klas obejrzeli filmy na temat sytuacji dzieci w innych krajach, ich codzienności, w której prawa dziecka nie są poszanowane. Wzięli również udział w zajęciach na temat „Dla Każdego dziecka, dzieciństwo!”.

            • Dni Praw Dziecka i Praw człowieka w ZPO Szaniec

              03.12.2021

              7 listopada 2014 r. - Sejm podjął uchwałę o ustanowieniu Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Wybrana data, czyli 20 listopada, nawiązuje do 1989 r. i przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka. Jako pierwszy o podmiotowe traktowanie najmłodszych apelował Janusz Korczak. Celem Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka jest uświadamianie najmłodszym, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać, a dorosłym przypominanie, że nie tylko mają te prawa zawsze respektować, ale powinni także stać na ich straży i podejmować działania wzmacniające ich ochronę. Święto to ma również zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat.

              Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka obchodzony jest co roku 10 grudnia – w rocznicę przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Ten kluczowy dla całego świata dokument został podpisany w 1948 roku. Deklaracja stała się dokumentem , w którym ogłoszono niezbywalne prawa, które przysługują każdemu jako istocie ludzkiej – niezależnie od rasy, koloru skóry, religii, płci, języka, poglądów politycznych, pochodzenia narodowego lub społecznego, majątku, urodzenia czy innego statusu. Tekst Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka jest dostępny w ponad 500 językach i jest najczęściej tłumaczonym dokumentem na świecie.


              W naszej szkole uczniowie klasy VIII a i VIII b wykonali plakaty informujące o ważności i wyjątkowości Praw Człowiek i Praw Dziecka. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, każdy z uczniów prezentował swój plakat, omawiając te prawa, które dla niego są wyjątkowe i ważne. Na korytarzu szkolnym i w klasach zorganizowano wystawę przygotowanych przez uczniów prac.

            • Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój dla ucznia klasy VIIIa

              03.12.2021

               Krzysztof Mołas w gronie najzdolniejszych uczniów ze szkół podstawowych w Gminie Busko-Zdrój!

              Uczeń klasy VIIIa Krzysztof Mołas odebrał  z rąk Burmistrza Waldemara Sikory  stypendium za znakomite wyniki w nauce oraz godne reprezentowanie naszej  szkoły. Celem przyznawania stypendiów jest promowanie uczniów wybitnie zdolnych, posiadających szczególne osiągnięcia naukowe i bardzo wysokie wyniki w nauce.

              Krzysztof swoimi osiągnięciami i postawą w pełni zasłużył na to wyróżnienie. Stypendium będzie  pobierał przez cały rok szkolny 2021/2022.

              Dziękujemy Mu za trud, pracę, poświęcony czas i życzymy dalszych sukcesów.

            • Nagroda Starosty Buskiego w dziedzinie kultury fizycznej dla uczennicy kl.VIIIb

              02.12.2021

               

               Uczennica naszej szkoły Beata Pietrzyk,  została wyróżniona nagrodą Starosty Buskiego w dziedzinie kultury fizycznej. Beata to uczennica klasy VIIIb. Od wielu lat,  z dużymi sukcesami,  trenuje piłkę nożną.

              Nasza uczennica, w Finale Centralnym 10-go Ogólnopolskiego Turnieju Dziewcząt w Piłce Nożnej, Mistrzostw krajowego Zrzeszenia LZS ,,Mała Piłkarska Kadra Czeka''  im. Marka Procyszyna, została wybrana ,,Królową Strzelców''. Ten ogromny sukces, został poparty wieloletnimi treningami oraz ogromnym talentem Beaty. Mamy nadzieję, że to wyróżnienie, przyczyni się do promowania piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży.

                Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            •   „U Jędrzeja-Czarodzieja”

              30.11.2021

                                          

              Wychowawcy klas 1-3  zorganizowali zabawę andrzejkową dla wszystkich uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć ?.

              Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka,  oraz wróżby andrzejkowe.

              Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci, a wspólny poczęstunek uczył przede wszystkim umiejętności dzielenia się  radością z tego, co możemy z serca dać innym. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla wszystkich dzieci.

              Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.

            • Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

              30.11.2021

              W dniu 25 listopada przedszkolaki ze wszystkich grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych  zabawek moda na misie nie przemija. W tym dniu  każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy.  Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Ten dzień obfitował w wiele niespodzianek, były tańce i zabawy przy „misiowych” piosenkach, wspólne recytowanie wierszy. Nie zabrakło również konkursów, quizów i  słodkiego poczęstunku.Dzieci obejrzały teatrzyk cieni, dzięki któremu w nietypowy sposób poznały historię Święta Pluszowego Misia. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

            • Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

              26.11.2021

              Czy to wczoraj, czy to dziś- wszystkim jest potrzebny miś

                H. Bechlerowa.

              25 listopada swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś!Do wspólnej zabawy w tym dniu  Biblioteka Szkolna i Filia Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju zaprosiły  całą społeczność szkolną i przedszkolną.Każdy uczeń  przyniósł ze sobą ulubioną maskotkę misia, z którą mógł  sobie zrobić zdjęcie w specjalnie na tę okazję przygotowanym kąciku. Główną postacią w nim był duży, biały Miś otoczony książeczkami o ... misiach. Nad wykonaniem pięknych, profesjonalnych zdjęć czuwały uczennice klasy 8A: Patrycja Zardzewiała i Alicja Koruba.Na długiej przerwie czytelnia naszej biblioteki zamieniła się w Teatr Cieni. Uczniowie klasy 6: Krystyna Adamczyk, Martyna Stachurska, Kamil Młyńczak, Igor Majcherczak opowiedzieli Historię Pluszowego Misia . Spektakl obejrzała społeczność szkolna oraz przedszkolaki.  Każde dziecko już wie, że Pluszowy Miś pochodzi z USA, a jego historia związana jest z prezydentem Rooseveltem. Miś Teddy od ponad 100 lat towarzyszy wszystkim dzieciom na całym świecie.Podczas Święta Misia bibliotekę opanowały pluszaki przyniesione przez czytelników. Dziewczęta  z klasy 5 : Wiktoria Boduszek, Maja Maj, Lena Szczygiel i Aleksandra Lasia pod opieką  bibliotekarki w osobie  pani Marzeny wyszukały z księgozbioru książeczki o misiach i przedstawiły je odwiedzającym czytelnię w formie wystawki pt. Czytaj z misiem.Natomiast w  czytelni Filii Biblioteki Publicznej trwała akcja bicia rekordu w grze komputerowej. Każdy uczeń mógł przyjść i zagrać w dydaktyczną grę komputerową, której bohaterami były Misie - postacie z bajek i filmów dla dzieci. Nad grupą komputerowych graczy czuwali uczniowie z klasy 8A: Michał Kasprzyk, Łukasz Justyniarski i Bartosz Powroźnik.  Polecamy najmłodszym tę grę na długie jesienne wieczory:  https://liblink.pl/U2lqldfXrdW tym samym czasie w czytelni obok grupa małych artystów poznawała zasady japońskiej sztuki origami. Pod czujnym okiem pani Ani  oraz dziewcząt z klasy 8  wykonali  misie z kolorowego papieru.   Korytarze szkolne w tym dniu ozdobiły gazetki ścienne, których bohaterami były Misie. Jedna z nich opowiadała o niedźwiedziach występujących w przyrodzie. Chłopcy z klasy 4: Olaf Czapla, Kacper Cholewa i Jakub Chmielewski zaprezentowali  swoim koleżankom i kolegom wiadomości o wybranych gatunkach niedźwiedzi, które można spotkać na naszej planecie. Głównym bohaterem prezentacji był  niedźwiedź brunatny. Uczestnicy spotkania odpowiadali na pytania prowadzących. Prawidłowe odpowiedzi nagrodzone zostały słodyczami oraz ... zakładkami do książek wykonanymi przez samych prezenterów! Wspaniała niespodzianka!  Korytarz górny ozdobiła gazetka poświęcona  Misiom - bohaterom dobranocek i filmów animowanych wykonana przez uczennice klasy 7: Amelię Domagałę i Zuzannę Prędką.  Wizerunki Colargola, Misia Uszatka, Kubusia Puchatka czy też Misia Yogi  wzbudzały miłe wspomnienia zarówno wśród dzieci jak i dorosłej części społeczności szkolnej.Konkursy !Kilka dni temu biblioteka ogłosiła dwa  konkursy o Misiach: plastyczny i literacki. W konkursie literackim mali poeci z  klasy drugiej zaprezentowali piękne wierszyki i rymowanki z Misiem w roli głównej.Wśród nagrodzonych prac pojawiła się także książeczka zawierająca wiersze o misiu, a ilustrowana przez ucznia klasy 4 - Bartosza Sabarę. Pani Marzena  rozdała wszystkim uczestnikom nagrody - zakładki do książek i słodkie upominki.Rozstrzygnięcia konkursu na portret swojego ulubionego misia  dokonała komisja złożona z dziewcząt z klasy 7: Amelii Domagały, Amelii Juszcze i Julii Mrożek. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród  w postaci słodkości i  maskotek nastąpiło na tle ściany misiów wykonanej z prac uczniów.  Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tego wspaniałego święta. Warto dodać, że przez cały dzień  wśród  uczestników panowała miła i przyjemna atmosfera.

            • Polecam - książki warte przeczytania!

              26.11.2021

              22 listopada uczennice z klasy 4 Daria Rak oraz Roksana Mrożek opowiedziały o swojej pasji - koniach. Dziewczęta należą do klubu jeździeckiego w Busku-Zdroju. Pasja do czegoś zobowiązuje - Amazonki wykazały się duża wiedzą o koniach. Opowiedziały nam o ich budowie, zwyczajach. Uczestnicy spotkania poznali również strój jeździecki, nazwy uprzęży końskiej, swoich doświadczeniach w pracy z tymi zwierzętami. Rasy koni dziewczęta omówiły w oparciu o książki i albumy wypożyczone z naszej biblioteki. Wykorzystując figurki dziewczęta pięknie wyjaśniły  temat maści koni. Odpowiedzi na pytania słuchaczy zakończyły spotkanie z cyklu Polecam - książki warte przeczytania.

            • Zawody w piłce siatkowej

              25.11.2021

              W dniu 24 listopada 2021 w Hali Sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbył się Turniej Piłki Siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VII i VIII.

              W wyniku rywalizacji do dalszych gier awansowały drużyny :

              PSP Nr 1 Busko-Zdrój oraz PSP Nr3 Busko-Zdrój.

              Nasza druzyna chłopców:

              Banasik Kacper

              Domagała Hubert

              Kasprzyk Michał

              Mrozek Igor

              Sady Hubert

              Wach Adam

              Para Alan

              Musiał Przemysław

              Piotrowski Wiktor

              Włusek Jakub

              .......dziewczyn:

              Pietrzyk Beata

              Makówka Maja

              Walasek Amelia

              Koruba Alicja

              Mrożek Agata

              Wach Angelika

              Włusek Wiktoria

              Kowalska Nikola

              Cisielska Izabella

            • Konkurs Bóbr Informatyczny

              19.11.2021

               

              Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią do szkół wrócił konkurs Bóbr Informatyczny. Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.

              16 listopada o godz.12.00 do konkursu przystąpili uczniowie klas VII-VIII, natomiast 17 listopada z zadaniami konkursowymi zmierzyli się uczniowie klas IV – VI.

              Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy reprezentowali naszą szkołę:

              Kacper Banasik i Krzysztof Mołas, kl. VIIIa

              Zuzanna Prędka, Przemek Musiał, Wiktor Piotrowski, Szymon Zwierzchowski, kl. VII

              Wiktoria Kucharska, Kamil Młyńczak, kl. VI

              Rafał Chlebek, kl. V

              Gabrysia Cieplińska, Daria Rak, Olaf Czapla, Oliwier Guziki Antek Stachurski, kl. IV.

              Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia. Czas na rozwiązanie 24 zadań to 60 min. Wyniki w niedalekiej przyszłości. Zdjęcia w Albumie.

            • Teatrzyk  „ Strach ma wielkie oczy” w przedszkolu

              16.11.2021


              15. 11. 2021r. kolejny raz zawitał do naszego przedszkola teatrzyk „Skrzat” z Krakowa. Przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć spektakl teatralny pt.: „STRACH MA WIELKIE OCZY”.  W przedstawieniu wystąpili: Kasia, Zbój Madej, Czarodziej oraz książę, który był zaczarowany. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody dziewczynki o imieniu Kasia, która starała się pomóc odczarować księcia zamienionego w zająca. Po drodze musiała się niestety zmierzyć z nie lada przeszkodami. Przedszkolaki pomogły dziewczynce w tym trudnym zadaniu. Aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu: śpiewały, odpowiadały na liczne pytania Kasi oraz podawały aktorom różne rekwizyty. Przedstawiona historia, wbrew tytułowi, była wesoła, a zarazem pouczająca. Dzięki ciekawej grze aktorskiej, muzyce, interakcji między aktorami i dziećmi oraz pouczającym scenkom, nasze przedszkolaki poznały znaczenie zwrotu „strach ma wielkie oczy”. Teraz dzieci już dobrze wiedzą, że często obiekt naszego lęku i strachu w rzeczywistości wcale nie jest taki groźny, na jaki wygląda. Przede wszystkim jednak zrozumiały, że często to czego się boimy, w rzeczywistości nie jest takie straszne. 

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Przedszkole im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu
      • (041) 3761327 lub (041) 2605750 Numery: 0412605750 - Sekretariat 0412605751 - Dyrektor 0412605752 - Pokój Nauczycielski 0412605753 - Kuchnia 0412605754 - Księgowość/Intendent 0412605755 - Przedszkole 0412605756 - Kadry
      • ul. Szkolna 10 28-100   Szaniec Dyrektor: mgr Grzegorz Załęcki Dyżury pielęgniarki szkolnej: Wtorek 7.30 - 15.00 Psycholog: Środa 8.30 - 13.30 Piątek 8.30 - 12.00 Sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 14.00 Poland
    • Logowanie